Szellő motoz
a parti fűben...
Az éjbe nyúlik árbocom,
sok csillag ég fönn egyszerűen,
a vízre holdsugár oson.
Ha nagy költő volnék, picinyke,
csöpp irnok én s nem agg, beteg.
De röpdösök, mint árva cinke
a végtelen világ felett.
/Ford.: Kosztolányi Dezső/
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése