2014. augusztus 13., szerda

Heinrich Heine: Szonett


Én nevetem a bárgyú, bamba népet,
ki mint a borjú, az arcomba bámul.
Én nevetem a rókát, aki szépet
hazudva szaglász, orvul és galádul.

Én nevetem a majmot, aki képet
mutatva tolja föl magát birául.
Én nevetem a gyávát, aki tépett
bosszúval les ránk a sötétbe, hátul.

Mert hogyha boldogságunk már a porba
és összetörnek minket és levernek
és kincseink a lábunknál hevernek

és szivünk vonaglik eltiporva,
mit összezúzott a baj és a jaj,
a vigaszunk a szép és vad kacaj.

/Ford.: Kosztolányi Dezső/

Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése

Szeretettel köszöntök
Minden kedves böngészőt!





"Legjobb lenne hallgatni,
nem mozdulni,megállni,
nem érezni és nem látni?,
de akkor elfelejtenék embernek lenni!"
jazsoli5