2014. augusztus 20., szerda

Inoue Tetsujiró: Magányos éjszaka



Künn az utcán fúj az ősz szele,
itt gubbasztok, mint egy remete.

Lelkem régi könyvekkel mulat,
nézek fönn egy árva vadludat.

Hold sugárzik a hegyek fölött,
füstölögnek a nehéz ködök.

Fagy, magány! És zsibbadó homály,
a gyér fénybe csak egy zsámoly áll.

/Ford.: Kosztolányi Dezső/

Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése

Szeretettel köszöntök
Minden kedves böngészőt!





"Legjobb lenne hallgatni,
nem mozdulni,megállni,
nem érezni és nem látni?,
de akkor elfelejtenék embernek lenni!"
jazsoli5