A
felhőn a hold sugara kél,
hosszú jajjal sír-zihál a szél.
Nád, fenyő zúg, bús szellemzene,
most valaki mintha intene.
Az útszélen dúlt templom-romok,
egy erdő, egy híd, s homok, homok.
Régen elmúlt éjfél, valahol
felhuhog az erdőn a bagoly.
/Ford.:
Kosztolányi Dezső/
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése